Yazı Detayı
27 Ocak 2019 - Pazar 19:28
 
Şahlar ve Matlar...
Sizden Gelenler
sizdengelenler@
 
 

Şahlar ve matlar…

Merhaba değerli okuyucular. Öncelikle silivriozelhaber.com haber sitesine biz Silivri’lilere böyle güzel bir imkân sağladığı için çok teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Silivri’de yaşayan ve Silivri için, Silivri’de yaşayıp büyüyecek evlatlarımızın geleceği için Silivri siyasetini takip eden biri olarak bizlerde düşüncelerimizi, endişelerimizi, önerilerimizi duyurmuş olacağız. İsmimin bir önemi olamayacağını düşünerek bu yazıyı isimsiz olarak, yani sizden biri olarak kaleme aldım.

Bazen kendi kendime düşünüyorum… 

Siyaset makamı niçin var?  İnsanlar Siyasete neden atılır? Siyasilerin asli görevi ve sorumlulukları nelerdir?

Bütün bunları düşünürken Silivri siyasetini ve Silivri siyasetinde rol alan, rol çalan hatta rol yapan siyasetçilerimiz gözümün önüne geliyor.

Silivri’de favori partilerden birinde meclis üyeliği için adete kendini parçalayanlar, göreve doyamayanlar, haydi bir daha, haydi bir daha deyip duranlar gözümün önüne geliyor. Geldikçe de gülesim geliyor.Yeri geldiğinde dava adamlığını, partisi için yaptığı fedakarlıkları ballandıra ballandıra anlatan ama 24 Haziran Genel Seçimlerinde mensubu olduğu partinin üst düzey yöneticisi olarak vitrininde oturan biri olmasına rağmen kendi yaptığı binasına dev afiş, bayrak asmak isteyen partililerine ‘benim binamın iskanı yok’ diyerek bayrak asmayı reddedip burun kıvıran abiler! bugün kalkmışlar, Silivri’de siyaseti hakkaniyetle temiz ve düzgün yapmaya çalışanlara karşı kampanya başlatmışlar.

Sizin bu kirli karalama kampanyalarınızı görmüyoruz, bilmiyoruz sanmayın. Bizler her ne kadar uzakta dursak da şahsi menfaatiniz uğruna kamu ve iştirak kurumlarında ne gibi hamleler peşinde olduğunuzu okumuyor da değiliz. Efendiler kendinize geliniz. Silivri sizlerin egolarınızı tatmin edeceğiniz, sizlerin menfaatine göre şekillenecek, sizlerin istediği kaba sığacak Silivri değil artık.

Siz ki; Üzerinizdeki parti kimliği, parti yeleği, parti zırhı ne derseniz deyin o kuvvet üzerinizden çıktığı an bir hiç olarak kalacağınızı ve bunun da çok ama çok yakın olduğunu ensenizde htiğinizden mütevellit bu tarz oyunlarla son çırpınışlarınızı yaşıyorsunuz. Kendi bataklığınızdan kurtulmaya çalıştıkça daha çok battığınızın ve yok olma yolunda ilerlediğiniz aşikâr değil mi?  Hala neyin derdinde olduğunuzu ben anlamış değilim. Sizin kapasitenizin de dünya menfaatinden başka bir şey olmadığından zaten eminim.  Unutmayınız ki ömür gelip geçicidir. Lakin önemli olan bu ömrü sizin nasıl geçirdiğinizdir. Siyasette böyle değil midir? Önemli olan sizlerin kaç yıllık bir siyasi parti mensubu olduğunuz değil, Siyasetiniz boyunca yaşadığınız şehirde insanlara ne kadar ve nasıl fayda sağladığınız değil midir? Aman fayda derken yine kendinize elde ettiğiniz menfaatleri kastetmedim bilesiniz.

Aslında biraz bakış açınızı değiştirseniz ve çok değil 10-15 yıllık bir süre zarfında bu siyasi ortamdan kimlerin gelip, kimlerin geçtiğini bir görseniz. İstedikleri makam ve mevkiye gelemeyenlerin şu an neler yaptığını, insanların gözünde gelemedikleri makamdan dolayı değil, dik duruşlarını sergileyemediklerinden dolayı aşağılanmalarını, hakir görülmelerini kendinize ders çıkarırdınız.

Yoksa sizde mi arkanızdan kötü söz söylensin istiyor, hatta o şimdi temiz ve hakkaniyetli siyaset yapmaya çalışanlara, gecesini gündüzüne katanlara vurmaya çalıştığınız yaftalarla, iftiralarla, akraba-i taallukattınız için yedi geçmişinizi rahatsız ettirmek hoşunuza mı gidiyor?

Hala göremediğiniz bir şey var. Siz temiz ve dürüst iş yapanlarla uğraştıkça onlar ileriye gidiyor (tabi sizde hasetinizden çatlıyorsunuz) ve bunu bir dünyalığa bağlıyorsunuz. Halbuki “Allah isterse bir kulun işini, mermere geçirir dişini; istemezse işini, muhallebi yerken kırar dişini” şeklinde bir atasözünü çokça kullanan bir lideriniz yok mu sizin? Yoksa liderinizin bu sözleri sizi ilgilendirmiyor mu? Sizi ilgilendiren sadece onun iktidarda oluşu ve size sağlayabileceği menfaatiniz mi?

Aslında size söylenecek çok söz var da sözün özü olarak bu söz size kâfi gelir;

‘ Arkasından 40 köpek havlamayan kurt, kurt değildir.’ Vesselam.

 

 

 

 
Etiketler: Şahlar, ve, Matlar...,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı