Haber Detayı
20 Ekim 2021 - Çarşamba 11:55
 
SİLİVRİ’DE MUHTARLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
19 Ekim Muhtarlar Günü, Silivri’de düzenlenen kahvaltılı program ve Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile kutlandı.
GÜNDEM Haberi
SİLİVRİ’DE MUHTARLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Silivri’de 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Öncelikle Silivri Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği tarafından kahvaltılı bir program düzenlendi. Kahvaltı programının ardından Silivri Sahili Atatürk Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

KAHVALTILI PROGRAM DÜZENLENDİ

Muhtarlar Günü nedeniyle, Silivri Köy ve Muhtarlar Derneğinin ev sahipliğinde kahvaltılı program düzenlendi. Etkinliğe Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Eren ve muhtarlar katıldı.

YILMAZ: “SİLİVRİ’DE YATIRIMIN ÖNE ÇIKTIĞI BİR DÖNEME GİRİYORUZ”

Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlenen kahvaltılı programdaki konuşmasına “19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum.” diyerek başlayan Başkan Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Muhtarlık müessesesi 200 yıla dayanmış bir müessese. Muhtarlarımız köylerin, mahallelerin gözü kulağı, eli kolu, darda kalanın, düşkünün, yetimin kapısını ilk çaldığı kişilerdir. Ben, muhtarlık seçimlerinden önce burada sizlerle bir araya geldiğimizde hizmet anlamında sizlerle beraber olacağımı söylemiştim. Silivri’de ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmamız noktasında sizlerin desteği çok önemli. Görev süremizde 2,5 yılı geride bıraktık. 2,5 yılda Silivri’de hizmet yolculuğumuz belli bir noktaya geldi ve önümüzdeki süreçte Silivri’de yatırımın öne çıktığı bir dönemi hep birlikte yaşayacağız.”

YILMAZ, BULGARİSTAN’DAKİ SEÇİMLER İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU

Etkinlikteki konuşmasında, 14 Kasım’da Bulgaristan’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için Silivri’de yaşayan çifte vatandaşları oy kullanmaya davet eden Başkan Volkan Yılmaz, “14 Kasım’da Türk Cumhurbaşkanı adayımız ile Bulgaristan’da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışa giriyoruz. Biz Naim Süleymanoğlu’nun filmini izleyip gözyaşı döküyoruz ama iş mücadele etmeye, sandıklara gitmeye, o gün pikniğe, kahvaltıya, AVM’ye gitmemeye gelince maalesef sınıfta kalıyoruz. Bulgaristan’daki milletvekilliği seçimlerinde Silivri’nin oy oranı çok düşük bir seviyede kaldı. Bugün çifte vatandaşlarımızın oy kullanma belgelerini almak için son günü ancak vatandaşlarımız, 14 Kasım’da sandık başına gittiklerinde orada dolduracakları bir zeyilname ile oy kullanma hakkı kazanacaklar. Seçim tarihine kadar dernek başkanlarımızla, muhtarlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle beraber bu seçimin önemini çifte vatandaşlarımıza anlatacağız. Bu anlamda Silivri Belediyesinin bütün imkânlarını seferber etmeye hazırız. Bulgaristan’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Türk Cumhurbaşkanı adayımızın oy oranını yükseltmesinin Bulgaristan Türklüğünü temsili, hep masada olması ve isteklerin, taleplerin üst düzeyde karşılanması için çok önemli olduğunun altını çiziyor, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı. 

TOĞAN: “SİLİVRİ’Yİ HEP BİRLİKTE DAHA İYİ YERLERE TAŞIYACAĞIZ”

Başkan Yılmaz’ın ardından söz alan Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, “Yerel yönetimin temel taşı, vatandaşa en yakın noktada olan muhtarlarımızla bir araya gelmekten ziyadesiyle mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bizim en yakın mesai arkadaşlarımız muhtarlarımızdır. Değerli muhtarlarımız; hem belediye başkanlarının, hem kaymakamların hem mülki amirlerin köylerde, mahallelerde eli ayağı, vatandaşın derdini, zorluğunu, mutluluğunu en yakın olarak paylaşabileceği mevkilerdir. Bizler de hem yerel idaremizle hem muhtarlarımızla birlikte Silivri’nin ne sorunu varsa halletmeye çalışacağız. Halledemediğimiz veya bizi aşan problemleri de iletilmesi gereken yerlere yine birlikte ileteceğiz. Silivri’mizi hep beraber kamu hizmetlerinin, belediye hizmetlerinin sunumu noktasında daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum. Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz bu noktada her türlü desteğe açık. Sizler de öylesiniz bunu görüyorum. Bu da bizi gelecek adına umutlandırıyor. Silivri’yi hep birlikte daha iyi yerlere taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle değerli muhtarlarımızın gününü kutluyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin.” diye konuştu.

ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNULDU

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Silivri’de çelenk sunma töreni düzenlendi. Silivri Sahili Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen törende, Silivri Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği adına Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Katılımın oldukça yoğun olduğu tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anısına yapılan konuşmalar ile devam etti. Törene; Silivri Belediyesi Başkan Yardımcısı Harun Akkan, Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hazım Tamer Dodurka, Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Demir, Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Eren, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

EREN: “MARKA KENT SİLİVRİ HEDEFİYLE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Törende bir konuşma yapan Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Eren, “Muhtarlar olarak öncelikle, görevi devraldığı ilk günden itibaren çıkar siyaseti yerine mutlu bir Silivri sloganı ile hizmet önceliğini benimsediği için Silivri Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz’a şükranlarımızı sunuyoruz. Bizler ne kadar önemli bir görevde olduğumuzu çok iyi biliyoruz. Bu görev bilinci ile önce sorumlu olduğumuz mahallelere, sonra Silivri’mize ve hepsinin üstünde cennet vatanımıza hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Muhtarlık dünyanın birçok ülkesinde örneği olmayan kutsal bir görevdir. Muhtar sırdaş demektir; köyündeki her evin sırrını bilir ve bu sırları çok iyi korur. Muhtar arabulucudur; mahallesindeki aile içi sorunları çözen kişidir. Muhtar devlet ile halk arasındaki köprüdür. Biz de Muhtarlar Derneği çatısı altında tüm muhtar arkadaşlarımla birlikte dayanışma içerisinde, mahalle sakinlerimizin hak ve hukukunu koruyup kollamak adına bu kutsal görevi onurla icra ediyoruz. ‘Marka Kent Silivri’ hedefimizde mahallelerimizi örnek yaşam alanlarına dönüştürmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kaymakamlığımız ve Silivri Belediyesinin liderliğinde depremle mücadele kapsamında köy ve mahallelerimizde yapılacak tüm faaliyetler için destek vermeye devam ediyoruz. Pandemi ile mücadele kapsamında salgının ilk gününden itibaren muhtarlar olarak üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirdik. Eski normalimize dönmek için var gücümüzle devletimizin ve halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Silivri Belediyesinin köylerimiz için hayati önemde olan çiftçilik konusundaki attığı adımlarından muhtarlar olarak çok memnunuz. Vatanımızın, bayrağımızın, ezanımızın ve devletimizin her daim var olması dileğiyle, Muhtarlar Günü etkinliğimize katıldığınız için her birinize çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.” dedi.

 

Kaynak: Editör: Fatma Sarıbıyık Yıldırım
Etiketler: SİLİVRİ’DE, MUHTARLAR, GÜNÜ, ETKİNLİKLERLE, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı