Haber Detayı
18 Eylül 2021 - Cumartesi 13:26
 
SEYMEN MAHALLESİ ÖRNEK KÖY SEÇİLDİ
İBB tarfından başlatılan örnek köy projesi kapsamında Silivri'nin Seymen Mahallesi örnek köy seçildi. İBB, Silivri Belediyesi bir çok kurumun destek vereceği örnek köy peojesinde yetkiler bölgede saha çalışması yaptı.
GÜNDEM Haberi
 SEYMEN MAHALLESİ ÖRNEK KÖY SEÇİLDİ

Katı Atık Depolama Tesisinden olumsuz etkilenen Silivri'nin Seymen Mahallesi, İBB tarafından Örnek Köy Proje Alanı olarak belirlendi.

Projeye destek verecek kurumlarla birlikte bölge de inceleme ve saha çalışması yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verene CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen; "Amacımız bu projeyle Silivri'de turizm ve tarımı öne çıkarmaktır" dedi. 

CHP İLÇE SİLİVRİ BAŞKANLIĞI SAHA ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Örnek köy projesiyle ilgili yapılan saha çalışmalarıyla ilgili CHP Silivri İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada; “Takiplerimiz ve taleplerimiz doğrultusunda Seymen Mahalle’mizde İBB tarafından yapılacak olan “Örnek Köy” projesi ile ilgili saha çalışmalarına bugün itibari ile başlandı. Daha öncesinde İBB iştirakimiz BİMTAŞ AŞ.’nin yerinde yaptığı incelemenin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve ilgili tüm birimleri bugün mahallemizde yerinde inceleme yapmak ve projelendirme üzerine Seymen Mahalle’mizi ziyaret etti. İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Aralık ayında gerçekleştirdiği ziyaret sırasında “Buradaki köylerimize de gerçekten özel bir yatırımda bulunacağız. Yaptıkları tarıma dayalı süreçlerine destek olacağız. Pendik Göçbeyli’den başlattığımız, ‘örnek köy’ uygulamalarından ikincisini de burada tespit edeceğimiz köylerden bir tanesinde başlatacağız. Bunu arttırmayı da hedefliyoruz” sözünü en kısa zamanda yerine getirerek tarımsal kalkınmamızı daha da arttıracağız.” İfadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör: Özel Haber
Etiketler: , SEYMEN, MAHALLESİ, ÖRNEK, KÖY, SEÇİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı