Haber Detayı
01 Haziran 2021 - Salı 20:41
 
ÖĞRENCİLER İÇİN ÖĞRETMENLERE ATIK EĞİTİMİ
Silivri Belediyesi, ilçedeki öğrencilerin geri dönüştürülebilir atıklar konusunda bilgi sahibi olması amacıyla eğitim seferberliği başlattı. “Eğiticilerin Eğitim Semineri” sloganıyla hayata geçirilen proje kapsamında; Silivri bulunan okullarda görev yapan 60 öğretmen ve sivil toplum kuruluşları dijital ortamda gerçekleşen bir seminerde buluştu.
EĞİTİM Haberi
ÖĞRENCİLER İÇİN ÖĞRETMENLERE ATIK EĞİTİMİ

Silivri Belediyesi, ilçe sakinlerini atık konusunda bilinçlendirmek amacıyla çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Silivri Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün öncülüğünde; ilçede öğrenim gören öğrencilerin çevre bilincinin artırılması ve atık konusunda bilinçlendirilmesi için “Eğiticilerin Eğitim Semineri” başlıklı bir seminer düzenlendi. Zoom uygulaması üzerinden dijital olarak gerçekleşen seminere, ilk ve ortaöğretim okullarında sıfır atık projesi sorumlusu olarak görevlendirilen 60 öğretmenin yanı sıra; Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP), Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği Ticari İşletmesi (AGİD), GCL Geri Kazanım ve Rafineri A.Ş. ve Deha Bitkisel Atık Yağ Toplama Geri Kazanım Biodizel A.Ş. firmalarından eğitimciler de katıldı.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bahar Eşmen Şan’ın açılış konuşmasıyla başlayan eğitim seminerinde; Silivri’de büyük bir hassasiyetle uygulanan sıfır atık projesi ile birlikte; atık gruplarından olan atık piller, elektrikli/elektronik atıklar ve bitkisel atık yağların doğru yönetimi konularında bilgilendirmeler içeren sunumlar yapıldı. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın da büyük önem verdiği seminerde ayrıca doğal kaynakların korunması, atık ayrıştırma ve dönüştürülebilir atıkların geri dönüşüme kazandırılması konusunda da bilgiler verildi.

Kaynak: Editör: Özel Haber
Etiketler: ÖĞRENCİLER, İÇİN, ÖĞRETMENLERE, ATIK, EĞİTİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı