Haber Detayı
19 Ocak 2019 - Cumartesi 11:49
 
HAYDİ SİLİVRİ MİNİK ÖYKÜ'YE DESTEK OL!
Ülkemizin en büyük sorunlarının başınada gelen kan bağışı ve kök hücre nakli maalesef ki hala yeterli bağış ve duyarlılığa ulaşabilmiş degil.
SAĞLIK Haberi
HAYDİ SİLİVRİ MİNİK ÖYKÜ'YE DESTEK OL!

 İzmir'de yaşayan bir ailenin üç buçuk yaşındaki kızları  Öykü Arin Şubat ayına kadar kök hücre bulunamazsa hayatını katbetmekle karşı karşıya kalacak. Aile sosyal medya üzerinden başlattığı kampanya ile dikkatleri bu konuya çekmeye başarmış olsada ünlü isimlerinde destek verdiği kampanya yinede istenen seviyeye ulaşamamıştır.

SİLİVRİ'DE BİR ÇOK DERNEK VE STK KAMPANYAYA DESTEK VERİYOR.

Sosyal ve toplum yararına gerçekleştirilen her çalışmada tek yürek olarak kenetlenen Silivri halkı bu defa İzmirli minik Öykü Arin için tek yürek olacak.  Edinilen bilğilere göre Silivrideki bir çok dernek Stk kamu kuruluşları kan bagışı kampanyasına destek vereceklerini belirtmişler.  
Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir'in minik öykü için Türkiye çapında 150 şubesi ve yüzbinlerce üyesiyle İzmirli Öykü için kan bağışı kampanyasına destek vermesi yine binlerce hastaya büyük bir umut olmuştur.

Türk Kızılayı Silivri Şubesi yetkilileri öncülüğünde ''Donör Ol Umut Ol, Kök Hücre ve Kan Bağışında Bulunmak İçin Buluşalım'' sloganıyla 21 Ocak Pazartesi günü saat 08 :00 ila 19:00 arasında Silivri Kaymakamlık arka bahçesinde Kızılay aracı Öykü için kan bağaşı yapacak vatandaşlara yardımcı olmak için hazır olacak.

Sizlerde minik Öykü gibi Kök Hücre bekleyen binlerce insana umut olabilirsiniz vereceginiz bir tüp kan binlerce insanın hayatı'nın kurtulması için umut kapısı olacaktır.

Minik öykü ve umutla bekleyen binlerce insan için haydi Silivri 21 Ocak Pazartesi günü kan bağışı için tek yürek olmaya.

Kaynak: Silivridehaber.com

 

Kaynak: Editör: Fatma Sarıbıyık Yıldırım
Etiketler: HAYDİ, SİLİVRİ, MİNİK, ÖYKÜ'YE, DESTEK, OL!,
Yorumlar
Haber Yazılımı