Yazı Detayı
31 Aralık 2018 - Pazartesi 15:10
 
MÜREKKEP KURUDU...MÜHÜR VURULDU...
Fatma Sarıbıyık Yıldırım
fatmasrbyk@gmail.com
 
 

Mürekkep kurudu...Mühür vuruldu...

Birkaç gün önce sosyal medya hesabımdan "Bir siyaset Atasözü derki; Evraka imza dahi atılsa mürekkep kurumadan konuşma ve yorum yapma! İmza atıldı, mürekkebin kurumasını bekliyorum." demiştim. Evet... Mürekkep kurudu ve mühür vuruldu. Silivri'de aylardır büyük bir merakla beklenen AK Parti'nin belediye başkan adayı kim olacak sorusunun cevabını dün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması ile almış olduk.  İstanbul'da 3 ilçe Cumhur İttifakının adayı olarak belirlendi. Maltepe, Beşiktaş ve Silivri. Silivri'den MHP'li Volkan Yılmaz kardeşimiz AK Parti ve MHP'nin ortak adayı yani Cumhur İttifakı adayı olarak gösterildi. Volkan Yılmaz kardeşimi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

Volkan Yılmaz denilince aklıma ilk gelen şey, tevazusu, samimiyeti, çalışkanlığının yanı sıra, Cumhur İttifakı sırasında 'Başkanlık' seçimlerinde sahada yaptığı çalışma geliyor. Bizzat katılarak şahit olduğum saha çalışmalarında MHP'li Volkan Yılmaz gittiği her köyde, her mahallede, elini sıktığı herkesten Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ısrarla oy istemesi geliyor. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin talimatına hiçbir tereddüt göstermeden Cumhur İttifakına destek vermiş ve canla başla çalışarak ittifaka oy istemiş biridir Volkan Yılmaz.

Silivri'de Volkan Yılmaz'ın Cumhur İttifakı'nın adayı olarak isminin geçtiği günden itibaren telefonlarım susmadı. Yolda yürüyemez oldum. Bir takım çatlak sesler; "-vay efendim bizim 9 tane aday adayımızı hiçe saydılar, böyle adalet olur mu? onların oyu az bizim ki çok, ilçe yönetimi neden müdahale edip tepki göstermedi?" gibi birçok itirazda bulunup tepki göstermeye çalıştılar.  Sayın arkadaşlarım, yeri geldiğinde, mikrofon size verildiğinde ağzınızdan düşürmediğiniz dava adamlığınız, teşkilatçılığınız, Reis sevdanıza ne oldu da böyle itiraz eder hale geldiniz? Sizin düşündüklerinizi, sizin gördüklerinizi, sizin yaptığınız hesabı kitabı yukarıdakiler yapmıyor mu? Eğer dilinizde olduğu kadar yüreğinizde de dava damlığı, Reis sevdası varsa, onun sizlere emanet ettiği Volkan Yılmaz'a sahip çıkar baş tacı eder ve Silivri'de seçim zaferine odaklanırsınız.

AK Parti'den aday adayı olan 9 isme gelince;

Aday adaylık sürecinde hem belediye başkan aday adaylarına hem de meclis üyesi aday adaylarına karşı çok profesyonel bir şekilde eşit ve adaletli bir davranarak bu süreci yöneten AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu'nu tebrik etmeden geçemeyeceğim. Bu konuda birlik ve beraberliği müthiş bir şekilde koordine etti. CHP'de bir türlü göremediğimiz bu birlik ve beraberliğe 9 aday adayı da destek vererek birçok kez bir araya gelip istişare toplantıları yaptılar. Her birini ayrı ayrı canı gönülden tebrik ediyorum. Silivri için projelerini birleştirdiler. Reis her kimi aday gösterirse onun etrafında birleşiriz sözü verdiler. Bizim derdimiz makam mevki değil, Silivri'ye hizmet dediler. Hadi bakalım Reis şimdi ‘-Volkan Yılmaz' dedi. Size yakışan aynı birlik ve beraberlikle, size emanet edilen Volkan Yılmaz'a sahip çıkmaktır.

Bu işin komutanları Mutlu Bozoğlu ve Zafer Yalçın'dır.

Cumhur ittifakı adayı olarak Volkan Yılmaz'ın adının açıklanması ile birlikte hem MHP’de hem AK Parti tabanında büyük bir şok yaşandığına şahit oldum.  AK Parti kendi içinden bir aday beklerken Cumhur ittifakı şokuna maruz kaldı. MHP teşkilatı ise bir anda adayın kendi adayları olması hasebiyle sevinçli bir şok yaşadı. Çünkü Silivri'de MHP'nin teşkilatlanması buna hazır değildi. AK Parti'de ise genel seçim biter bitmez yerel seçime odaklanıldı ve hazırlıklar yapıldı. Öğrendiğim kadarı ile her mahallede seçim irtibat bürolarından, sandık başkanlarına varana kadar her şey hazır. Bu süreçte Cumhur ittifakı ilanından sonra AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu ve MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın bütün güçlerini ve imkanlarını birleştirmelidir. Her iki partiden den bağımsız ortak bir seçim ofisi kurulmalı ve çalışmalar oradan yürütülmelidir. Bu sürecin komutanları Bozoğlu ve Yalçın olmalıdır. Çünkü olası bir yenilginin hesabını bu iki başkan verecektir.

İki çift lafım da AK Parti'li meclis üyelerine olacak...

Uzun zamandır takip ettiğim ve gördüğüm kadarı ile (birkaç istisna dışında) AK Parti'li meclis üyeleri, genel seçimlerde olsun, yerel seçim sürecinde olsun sanki ilçe teşkilatlarından bağımsızlarmışçasına bir tutum içindeler. Partilerinin programlarına katılmazlar, sosyal medya kampanyalarını, duyurularını, hatta partileri ile ilgili haberleri bile paylaşmazlar. Beyler bayanlar, sizleri o makamlara tenezzül etmeyip, burun kıvırdığınız ilçe başkanları getirdi. Onların sayesinde meclis üyeliği ünvanınız var. Meclis üyeliği sadece meclise katılmaktan ibaret değil. Elinizi biraz taşın altına koyun. O makamın hakkını verin. Dava adamlığı, AK Parti sayesinde meclis üyesi olmuş kişilerin almış oldukları bu tilti layığı ile taşımalarını gerektirir. Yok taşıyamıyorsanız ‘Gölge etme, başka ihsan istemez’ derler adama. Ya da kendini partiden üstün görüyorsanız bağımsız aday olaydınız ve kazansaydınız da görseydik sizi demezler mi?

Son olarak, CHP'nin de adayının açıklanmasını bekleyeceğiz.  Bu seçim Silivri'de çok renkli ve ilginç bir seçim olacak. Daha detaylı bir yazıyı önümüzdeki gönlerde kaleme alacağım. Şimdilik bu kadar anacımm...

 

 

 

 
Etiketler: MÜREKKEP, KURUDU...MÜHÜR, VURULDU...,
Yorumlar
Haber Yazılımı