Yazı Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 18:51
 
KONGRENİN GÖNÜLLERDE KAZANANI BERKER ESEN’DİR!
Fatma Sarıbıyık Yıldırım
fatmasrbyk@gmail.com
 
 

CHP Silivri İlçe Örgütünde günlerdir süren kongre süreci  yarın nihayete eriyor. Üç ilçe başkanı adayı ile girilen kongre yarışında sanırım iki isim yarışacak. Berker Esen ve Mümün Koçoğlu yarın yapılacak kongrede yarışacak iki isim olacak. İlçe Başkanlığı adaylığını açıklayan Abdullah Yıldırım’ın ise kongrede adaylıktan çekileceği gelen bilgiler arasında. Peki Abdullah Yıldırım kim için adaylıktan çekilecek? Tabi ki, her ne olursa olsun partisi için çakılışmış, davasına sahip çıkmış ve her zaman CHP için elinden gelenin en iyisini yapmak için mücadele vermiş genç ilçe başkanı adayı Berker Esen için. Yani benim duyumum bu yönde…

 

Berker Esen demişken. Önceki gün Berker Esen kardeşim ve yönetim kadrosunda yer alan isimlerle bir araya geldik. Berker Esen’i yıllardır tanıyorum. Kendisi her zaman saygılı, efendi, çalışkan bir kişiliğe sahip. İlçe Başkan adaylığını açıkladığında, yaşının genç olması ve bazı sebeplerden dolayı pek şans vermemiştim kendisine. Bu duygularımı da kendisinin yüzüne söylemiştim. Siyasi görevlerde en zor iş ilçe başkanlığı görevidir. Zor diyorum çünkü, Belediye Başkanının, Milletvekilinin, Bakanın elinin altında her türlü imkan var. Ama ilçe başkanının öyle mi? Tüm imkanları ilçe başkanının kendisi yaratmak zorunda. Maddi manevi her şeyden o sorumlu olacak. İşte bu sebeplerden dolayı Berker Esen kardeşime pek şans vermiyordum. Lakin gerek kendisiyle yaptığımız sohbette, gerekse yanında ve kadrosunda yer alan isimleri gördükten sonra Berker Esen’in bu işin üstesinden geleceğine ikna oldum diyebilirim. Hatta son günlerde rüzgarın Berker Esen’den yana esmeye başladığını da iyiden iyiye hmeye başladık. Berker Esen ile sohbetimizde beni etkileyen bir sözü oldu. Esen’in; “Yıllardır gençler olarak partimiz için çalışıyoruz ama iş ilçe başkanlığı yada belediye başkanlığı görevine gelince hep 5 isim ortaya çıkıyor.Gençlere “siz daha gençsiniz” deyip geriye atılıyor ve bu sebepten dolayı ortaya kayıp bir nesil çıkıyor. Ben gençlere umut olmak için, partimiz de gençlere de bu tür görevlerin verilebileceğini göstermek için bu yola çıktım” sözleri beni çok etkiledi. Berker kardeşimizin söylediklerine hak vermemek mümkün değil. Siyasette gençlere şans ve fırsat verilmeli. Cesaret gösterip, görev isteyen gençlere destek olunmalı diye düşünüyorum. Berker Esen genç yaşına rağmen sorumluluğu oldukça ağır böyle bir göreve talip olmasıyla ve kongre sürecinde ki yapmış olduğu seviyeli çalışmasıyla zaten kendisini  ispatladı. Ve  yarın yapılacak olan kongrede kazansa da, kaybetse de, bu kongrenin kazananı Berker Esen’dir bana göre.  

 

Son olarak, yarın CHP Silivri İlçe Başkanlığının gerçekleştireceği 12. Olağan Kongrede yarışacak adaylara şimdiden başarılar diliyorum. Ve iyi olan, dürüst olan, samimi olan, en önemlisi de sözünün eri olan kazansın diyorum!

 
Etiketler: KONGRENİN, GÖNÜLLERDE, KAZANANI, BERKER, ESEN’DİR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı