Yazı Detayı
23 Ekim 2019 - Çarşamba 16:14
 
KOÇOĞLU’NUN ADAYLIĞI CHP’Yİ HAREKETLENDİRDİ
Fatma Sarıbıyık Yıldırım
fatmasrbyk@gmail.com
 
 

Boşuna dememişler, “ Nerde hareket orda bereket” diye. Baksanıza Mümün Koçoğlu arkadaşımız beni bile harekete geçirdi. :) Uzun süredir yazı yazmıyordum. Daha doğrusu yazılarıma ara verip, Silivri’deki gelişmeleri ve Silivri siyasetini uzaktan izlemeyi tercih etti.

Bazen tüm olup bitenleri uzaktan izlemek gerekiyor, olayları daha iyi analiz edebilmek için. O kadar çok şey  var ki yazılacak. O kadar çok konu birikti ki işlenecek. Ben en iyisi  ilk olarak gündem de olan Mümün Koçoğlu’nun CHP Silivri İlçe Başkanlığına Adaylığını açıkladığı toplantıdan başlamak istiyorum. Geçmişe dönük, ya da ilçe gündemini meşgul eden bazı önemli konuları bir sonra ki yazılarımda kaleme alırız artık. 

Evet Silivri CHP’yi  Mümün Koçoğlu’nun adaylık açıklaması hareketlendirdi. Çünkü seçimlerden sonra kendi halinde sessiz sedasız çalışan, içine kapanık bir CHP İlçe Örgütü vardı karşımızda.

Adaylık açıklaması demişken. Dün akşam Mümün Koçoğlu, CHP Silivri İlçe Başkanlığı binasında adaylık açıklamasını resmen duyurdu. Toplantı salonu hınca hıç kalabalıktı. Hatta iki senedir partiye adım atmamış CHP’liler bile o salondaydı. Özellikle gençlerin o salonda olması  Koçoğlu’na ayrıca güç kattı diyebilirim. Yerel seçimlerden sonra ilk kez Silivri CHP’de böylesine güzel bir coşkunun ve heyecanın olması  gözlerden kaçmadı. Koçoğlu’nun adaylık açıklaması toplantısında açılış konuşmasını yapan CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, keşke konuşmasını yaptıktan sonra toplantı salonundan ayrılmasaydı. Ne de olsa kendisi şu an CHP’nin mevcut ilçe başkanı. Yani bir nevi ev sahibi konumun da. Göçengil’in toplantı salonundan ayrılması hiç hoş olmadı açıkçası.

Gelelim Mümün Koçoğlu’nun CHP Silivri İlçe Başkanlığına aday olması mevzusuna. Münün Koçoğlu, her zaman partinin yanında durmuş ve partisi için çalışmış bir isimdir. Bunu kimse inkâr edemez. Güler yüzü, herkese eşit davranması ve bir takım sebeplerden ötürü küsmüş, kırılmış olan insanların bile yeniden partiye gelmesini sağlaması, onun herkesi kucaklayacağının göstergesidir bana göre. Ne diyelim yolun ve şansın açık olsun Mümün Koçoğlu. Gerçi Koçoğlu’nun arkasında muhteşem bir destekçi kitlesi var ama ben yine de şans dilemek istedim kendisine.

Tabi CHP Silivri İlçe Başkanlığını düşünen tek isim Mümün Koçoğlu değil elbette. Adaylığı düşünenler arasında benim bildiğim Abdullah Yıldırım,Erkan Umuç  ve Suna Göçengil’de var. Erdoğan Ataç ve Berker Esen ismi de geçiyor kulisler de ama ben hiç ihtimal vermiyorum kendilerine. Ha olurlarsa da gerçekten sürpriz olur hepimize. Ne de olsa biz alıştık Silivri siyasetinde ki sürprizlere…

YENİ DÖNEMİN HAYIRLI OLSUN HALİDE BAŞKAN

Geçtiğimiz günlerde DP Silivri İlçe kongresini gerçekleştirdi. Tek liste ile yapılan olağan kongrede, Halide Avlu delegelerin güven oyunu alarak yeniden ilçe başkanı seçildi. Gayet güzel ve kaliteli bir kongreye şahit olduk hepimiz. Sanırım Halide Başkanın eski siyasetçi olmasından kaynaklanıyor. Ne de olsa kendisi tek kişilik bir ordu Silivri’de. Kadın başına DP’yi her yerde temsil ediyor. E bize de helal olsun sana Halide Avlu Başkan demekten başka bir şey düşmüyor. Yeni dönemin hayırlı olsun Halide Başkanım…

 
Etiketler: KOÇOĞLU’NUN, ADAYLIĞI, CHP’Yİ, HAREKETLENDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı