Yazı Detayı
27 Eylül 2018 - Perşembe 15:12
 
EVDE Kİ HESAP ÇARŞIYA UYACAK!
Fatma Sarıbıyık Yıldırım
fatmasrbyk@gmail.com
 
 

Milleti geçim derdi, siyasi partileri de seçim derdi sardı bu aralar. Doların yükselen ateşiyle arttıkça artan, hatta iki ye üçe katlayan fiyatlara karşı millet kemer sıkarken, evdeki hesabı çarşıya uydurmaya çalışırken, bizim siyasilerde acaba kimi aday yapsak, kim aday olursa seçimi alırızın hesabına düştüler. Belediye Başkanlığına Aday Adayı olmayı düşünenler ise “ Aday benim “ diye şimdiden ortalarda dolaşmaya başladı. Herkes kendine göre aday, herkes kendine göre, belediye başkanı! Tabi ki seçme ve seçilme hakkı olan herkesin bir yerlere aday adayı olmak istemesi gayet doğal. Lakin evde ki hesap çarşıya uyar mı işte orası meçhul.

Bu arada şimdilik orta da erken seçim falanda görünmüyor. Gidişat seçim tarihini olması gereken 29 Mart 2019’ u gösteriyor. Gerçi burası Türkiye ve bir gecede karar çıkartılıp 2 ay içinde apar topar seçim yapılabiliyor. Yapılabildiğini de geçtiğimiz günlerde hep birlikte gördük. Bu nedenle erken seçim kararı alınırsa da hiç şaşırmayacağım. Sizde şaşırmayın emi! 

Peki Silivri’de ki siyasi partiler olası erken seçime hazır mı? İşte orası muamma. Lafa gelince, “ Biz her zaman hazırız “ derler, icraata gelince de sandık başında duracak adam bulamazlar. Biz bunları da gördük bu güzide ilçemde. O nedenle kim biz seçime şimdiden hazırız diyorsa, emin olun seçimi peşin peşin kaybetmiştir. Çünkü seçime hazırız demekle hazır olunmuyor beyler. Seçime ancak bir birinize kenetlenerek hazır olabilirsiniz. Birbirinizi yiyerek, birbirinizin kuyusunu kazarak, yada 3-5 puanı olan siyasi partilere bel bağlayarak değil! Tabi milletin evdeki hesabı çarşıya uyduramadığı bu dönemde yapılan seçimden nasıl bir sonuç çıkar orası hiç belli değil. Kısacası demem o ki, evdeki hesabınızı çarşıya iyi uydurun. Belirleyeceğiniz aday hem eve, hem de çarşıya uysun. Aksi takdirde sonuç yine birileri için hüsran olabilir... Demedi demeyin! 

Bu arada yazımın içimde bahsettiğim ve ülkemize karşı yapılan ekonomik saldırı sonucu milletimize yansıyan ekonomik sorunlar elbet çözüme kavuşacaktır. Benim buna inancım tam. Çünkü bizim Devletimiz güçlü bir Devlettir. Yapılan her türlü saldırıya karşı durabilecek, her türlü oyununu bozacak güce sahiptir. Çünkü bizim Milletimiz güçlü bir Millettir. Geçmişte Çanakkale de üzüm hoşafı ve kuru ekmekle düşmana karşı dimdik duran bu asil millet, yapılan bu ekonomik saldırıların karşısında da dimdik duracak güce sahiptir. Devlet ve Millet el ele verip bu ekonomik saldırının da üstesinden gelecektir ama, nefsine kapılıp ben olamasam kimse olmasın mantığıyla hareket eden özellikle bazı Zat-ı Muhteremlerin yapacağı en ufak bir hatanın telafisi olmadığı gibi, özrü de yoktur. 
Buda böyle biline...!  
Kalın Sağlıcakla...

 

 
Etiketler: , EVDE, Kİ, HESAP, ÇARŞIYA, UYACAK!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı