Yazı Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 15:59
 
Diyarbakır Anneleri ve Tüm Anneler
Yeşim ÇAKIR
yesimcakrr@gmail.com
 
 

Çaresiz ama koca yürekleriyle aynı gün ve saatte toplanan ve her geçen gün sayıları artan,

Öfkeleriyle ayakta zor duran…

Şiddetsiz bir eylemle çocukları için toplanan öfkeli ve gözü yaşlı anneler üzerinden politik bir çirkeflik yapılıyor. Yürekleri yanan bu annelere çok az bir kitle sahip çıkarken, maalesef en dandik konulara bile zıplayarak ortalığı ayağa kaldıran popülist kesim bu anneleri görmezden geliyor.

Bir siyasi parti düşünün; bu ülkede alenen terör propagandası yapıyor, arka bahçesindeki uzantıları askerimize, polisimize devlet kurumlarına karşı kendince sözde savaş ilan ediyor, birçok milletvekilleri hapse atılıyor, belediye başkanları görevden alınıyor, buna rağmen her seçimde siyasi arenadaki yerini alıyor ve bütün propagandasına devam edip, gencecik çocukları analarından ayırıyor. Bütün bunlara vesile olan, Diyarbakır anneleri ve daha birçok annenin gözünü, gönlünü yaşa boğan ne yazık ki Türkiye’nin yasal bir partisidir. Bu durum millet olarak vicdanları sızlattığı gibi, bu annelerin feryatları da bütün Türkiye’nin yüreğini dağlamaktadır.

Bunu yapma cesaretini nerden aldılar?

Savaşlardan medet uman, barıştan bahsedip savaşlara doymayan, kuralları koyanların kural takmadığı, gözü dönmüş legal ve illegal tüm vahşi localar can ala ala çocukları çalıyor ve ateşe atıyorlar.

Her zaman ve her yerde bu iğrençliği savunan ve yüceltenleri lanetlemedikçe,

Çocukların dağa çıkmasını/kaçırılmasını, işkencede ölmesini, intihar etmesini, aklını kaçırmasını, cinnet geçirmesini, kendini ya da dünyayı yakmasını kimse engelleyemeyecek. Taş kalpli siyasiler bütün bunlar üzerinden beslenerek büyüyecekler.

 

Her şehrin, ülkenin anneleri, babaları, kardeşleri, ağabeyleri, arkadaşları birleşin.

Çocuklarımıza ve bayrağımıza elbirliğiyle sahip çıkalım

 
Etiketler: Diyarbakır, Anneleri, ve, Tüm, Anneler,
Yorumlar
Haber Yazılımı