Yazı Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 14:25
 
ADAY BENİM!
Fatma Sarıbıyık Yıldırım
fatmasrbyk@gmail.com
 
 

ADAY BENİM! 

Silivri’de AK Partide 9, CHP’de 6 aday adayı var. Hepsi de iddialı, hepsi de kendisinin belediye başkan adayı olacağına canı gönülden inanıyor. Çıktığın yolda iddialı olmak, inanmak önemli. Ancak bazı gerçekler var, işte o gerçekler bazen can acıtabilir. İnsan iddialı olduğu kadar, o can acıtıcı gerçeklere de kendisini hazırlamalı diye düşünüyorum. Mesela 9 aday adayının, yada 6 aday adayının hepsi birden belediye başkan adayı yapılamayacağı gerçeği aşikarken,” Aday benim”  gibi kesin söylemlerde bulunmanın sonrasında hüsrana uğramakta var. Dolayısıyla, “aday benim” demekten ziyade, “ aday kim olursa olsun ben teşkilatımın, yada örgütümün,partimin sonuna kadar yanındayım” diyebilen ve davası için canı gönülden çalışan adam ne yara alır, nede hüsrana uğrar. O olgunlukta olan insan zaten peşin peşin kazanmıştır.

Olaya kişiler, yada kişisellik üzerinden değilde, mensubu bulunduğu siyasi partisinin başarısına odaklanarak bakabilmek çok önemlidir. Mensubu olduğu partin başarısı, kişisel hırslarından önde gelirse işte o zaman başarı kaçınılmaz olacaktır. Tabi bu düşünce de olmak içinde mangal gibi yüreğe sahip olmak gerekir. Sakın ha sözlerim yanlış anlaşılmasın. Aday adayı olan isimlerin hepsi birbirinden değerli ve kendine münhasır özelliklere sahip. Hepsinde de mangal gibi yürek var.
Hepsinin de amacı yaşadıkları güzide ilçemiz Silivri’ye hizmet etmek, daha güzel bir Silivri yaratmak. En azından ben o duygu ve düşünce de olduklarına inanmak istiyorum. Ancak yazımın içinde de belirttiğim gibi, ben demekten ziyade biz diyebilmek önemlidir. Gönül koymak yerine, gönül birliği yapıp hedefe ve başarıya odaklanabilmek önemlidir. Kısacası aday kim olursa olsun, kazanan biz olacacağız diyebilmektir aslolan. Tabi bunu sözde değil, özde söylemek gerekir. Samimi ve yürekten inanarak davasının da, adayının da yanında olabilmelidir insan. “ Yan baktı, çamura battı, selam vermedi” gibi Sudan sebep bahanelerle partisine küsüp, davasına sahip çıkmayanlar bilmelidirler ki, rakibinin değirmenine bilerek yada bilmeyerek su taşımış olacaklarıdır. İşte o vakitte atı alan Üsküdar’ı çoktan geçmiş olacak. Demem o ki davanızı kişisel ego ve hırslarınıza kurban etmeyin sayın aday adayları. Farkındayım yazım biraz nasihatvari oldu. Fakat bazı aday adayı arkadaşların “ben olmazsam oda olmasın” düşüncesinde olması kalemimden bu cümlelerin dökülmesine sebep oldu. Ya ego ve hırslarınızın kurbanı olacaksınız, yada benciliği bir kenara bırakıp, topyekün hedefe odaklanıp başarıya ulaşacaksınız. Benden şimdilik bu kadar. Gerisi size kalmış anacım...

Not: Tüm aday adayı olan dostlara çıktıkları yolda başarılar diliyorum. Allah hepinizin gönlüne göre hayırlı olanı nasip etsin.Malum, nasipten öte köy yok!

 
Etiketler: ADAY, BENİM!,
Yorumlar
Haber Yazılımı