Haber Detayı
16 Nisan 2020 - Perşembe 12:33
 
SİLİVRİSPOR'DAN ÜÇ YÖNETİM KURULU ÜYESİ İSTİFA ETTİ
Silivrispor 2. Başkanı Ömer Tabala ve Yönetim Kurulu Üyeleri olan Murat Çakır, Nuri Çolakoğlu istifa etti.
SPOR Haberi
SİLİVRİSPOR'DAN ÜÇ YÖNETİM KURULU ÜYESİ İSTİFA ETTİ

Silivrispor 2. Başkanı Ömer Tabala ve Yönetim Kurulu Üyeleri olan Murat Çakır, Nuri Çolakoğlu istifa etti. İstifaların nedeni olarak Başkan Taylan Güraslan'ın 180 üyeyi kendi yönetiminin bilgisi olmadan yaptığı, kulübün önemli kararlarını sosyal medyadan yine yönetiminin bilgisi olmadan açıkladığı iddiaları var. Son olarakta Kulüp Başkanı Taylan Güraslan'ın Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ın otogar ve otopark gelirlerini kulüpten almasını  eleştiren bir paylaşımı yine yönetim adına sosyal medyadan yayınlaması bardağı taşıran son damla olarak değerlendiridi. İstifaların devam edeceği Silivrispor'da 2. Başkan Ömer Tabala'nın kamuoyuyla paylaştığı bildiride şu ifadelere yer verildi: 

"Kıymetli Silivrililer, Değerli Silivrispor Sevdalıları;
Bilindiği üzere Haziran 2019 da olağanüstü genel kurul sonrası Silivrispor yönetiminde 2. Başkan olarak görev aldım. Geride bıraktığımız bu bir yıl içerisinde Silivrisporumuza daha yakın hizmet etme fırsatı buldum. Her ne kadar nüfus cüzdanımızda doğum yerim farklı yazıyor olsa da doyduğumuz yerin tüm değerlerine bağlılıkla Silivri’ye hizmet etmek benim için bir onurdu. Ancak gördüğüm bazı geçerli nedenlerden dolayı Silivrispor yönetiminde göreve devam etmemin doğru olmadığını ve ‘yanlış olan bir yönetim’ tarzına dur deme vaktinin geldiğini görüyorum.
Silivrispor, her ne kadar spor alanı olsa da mutlu kent Silivri’nin manevi duygularının birleştiği bir platformdur. Bizler göreve gelirken bu platformu güçlendirmeyi ve bu birlik beraberliği artırmayı kendimize şiar edinmiştik. Gerektiğinde evimizden işimizden feragat ettik. Olması gerektiği gibi kulübümüze her anlamda destek vererek mücadele yolunda omuz verdik.
Böylesine hassas bir süreci gayet şeffaf şekilde yürütme gayretimiz varken, Sayın Başkan’ın 180 yeni üyeyi kendi kontenjanından hem de hiçbir yöneticinin bilgisi olmadan yapması etik değildir. Bizler yola çıkarken hem birbirimize hem de bizlere destek veren tüm hemşehrililerimize söz vererek dürüst olacağız dedik! Bu değerlerden bugüne kadar en azından yönetimdeki arkadaşlarımız bağlı kaldı. Ama Sayın Başkan’ın tutum ve yönetim anlayışı maalesef bu değerlerle pek uyuşmadı. Bizler yönetim olarak Silivrispor’umuza gönül veren dostlarımızı üye yapamayacaksak o makamda neden varız? Kulübümüzün en barışık çalışması gereken kurumlardan biri olan Silivri Belediyesi ile kutuplaşıp kurumun mülki ve idari kararlarını sorgulamak bizleri farklı siyasi platformlara itmeyecek mi? Bu kulüple ilgili önemli kararları ve açıklamaları sosyal medyadan mı duyacağız? Ekip ruhunun tamamen ortadan kalktığını ve birleştirici anlayışın uzaklaştığı Silivrisporumuzdaki 2. Başkanlık ile yönetim kurulu görevlerimden üzülerek istifa ettiğimi kamuoyuna bildirmek istiyorum. Şunu net bir şekilde belirtmek istiyorum. Bu istifam ne Silivri’ye ne de Silivrispora olan sevdamızın finali değildir. Bu ruh bu bedende olduğu sürece yüce Mevla’m bize ömür nasip ettiği müddetçe bu sevda devam edecektir.

Değerli Silivri halkına saygılarımı sunuyorum…"
Ömer TABALA

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: SİLİVRİSPOR'DAN, ÜÇ, YÖNETİM, KURULU, ÜYESİ, İSTİFA, ETTİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı