Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 13:18
 
SİLİVRİ'Lİ ALMİNA YÖRÜK KIBRIS'IN İLK DİZİSİN DE BAŞROL OYUNCU
Silivrili başarılı oyuncu Almina Yaren Yörük, baş rollerini paylaştığı Aşk-ı Kıbrıs dizisinde Elenika karakterini canlandıracak.
SANAT Haberi
SİLİVRİ'Lİ ALMİNA YÖRÜK KIBRIS'IN İLK DİZİSİN DE BAŞROL OYUNCU

Almina Yaren Yörük, dün akşam dizinin gala gecesine ailesiyle katıldı. Gala gecesine KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve KKTC İçişleri Bakanı Ayşegül Baybarsta katıldı. 

Dizi Kıbrıs tarihiyle karşımıza çıkacak ve günümüze kadar gelecek. Dizide imkânsız bir aşk izleyici ile buluşacak. Kıbrıs’ta yaşayan bir Rum ailenin başına gelen büyük felaketten sonra kızları Elenika, bir Türk avukata aşık olup Elenika’nın sevdiği adama kavuşması dönemin sorunları nedeniyle imkansız hale geliyor.

Almina Yaren Yörük, Kıbrıs’ta doğmuş lise eğitimini Silivri’de tamamladıktan sonra üniversite lisans eğitimini almak için Kıbrıs’a gitmiştir. 
Dizi, KIBRIS Genç TV'de Ekim ayında ilk bölümüyle izleyicisiyle buluşacak.

ALİMİNA YAREN YÖRÜK KİMDİR?
1999 Girne doğumludur . Küçük yaşlarda oyunculuk kariyerine ilk adımlarını yine başrol olarak  atmıştır. Daha sonra golf sporuyla ilgilenmeye başlayarak bu alanda kendini profesyonel olarak geliştirmiştir. Şuan Girne Amerikan Üniversitesi Psikoloji bölümü üçüncü sınıf öğrencisidir.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: SİLİVRİ'Lİ, ALMİNA, YÖRÜK, KIBRIS'IN, İLK, DİZİSİN, DE, BAŞROL, OYUNCU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı