Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 18:01
 
SİLİVRİ’DE 19 MAYIS COŞKUSU
Silivri’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu yaşandı. Saat 09.00’da Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapılırken, saat 19.19’da ise balkon ve pencerelerden İstiklal Marşımız gür bir sesle okundu.
KÜLTÜR Haberi
SİLİVRİ’DE 19 MAYIS COŞKUSU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenen resmi törene katıldı. Saat 09.00’da Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen tören sosyal mesafe kuralı dahilinde yapıldı. Katılımcılar bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak akabinde İstiklal Marşı okudu. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın, katılımcıların bayramını ve kandilini tebrik ettiği tören İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün çelenk sunmasının ardından sona erdi.

19.19’DA İSTİKLAL MARŞI VE GENÇLİĞE HİTABE OKUDU

Koronavirüs (Covid-19) salgın hastalığı nedeniyle tedbir amaçlı yapılamayan etkinlikler belirli seviyede gerçekleştirildi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu yaşatmak adına ülke genelinde olduğu gibi Silivri’de de balkon ve pencerelerden hep birlikte İstiklal Marşı okundu. Silivri Belediyesi tarafından saat 19.19 programı için 19 genç Atatürk Meydanı’nda hazır bulunduruldu. Belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşı seslendirilirken, devamında Gençliğe Hitabe okundu. Eş zamanlı olarak belediye hoparlörlerinden dinletilen İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe’ye Silivrililer balkon ve pencerelerinden bayrak dalgalandırarak eşlik etti.

Kaynak: Editör: Özel Haber
Etiketler: SİLİVRİ’DE, 19, MAYIS, COŞKUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı