Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 17:39
 
KOÇOĞLU'NDAN 1 KASIM MESAJI
CHP Silivri İlçe Başkan Adayı Mümün Koçoğlu, 1 Kasım Silivri'nin kurtuluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
KOÇOĞLU'NDAN 1 KASIM MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkan Adayı Mümün Koçoğlu, 1 Kasım Silivri'nin kurtuluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Koçoğlu'nun mesajı şu şekilde:

"Yine bir 1 Kasım sabahı İstanbul’umuzun Avrupa’ya açılan kapısı olan güzel ilçemiz Silivri’nin düşman işgalinden kurtulmasının yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Silivri’mizi aydınlık bir döneme ulaştırma konusundaki kararlılığımızla, Ata’mızın izinden itinayla yürümeye devam edeceğiz. 

Balkan harbi sırasında işgal edilen Silivri’miz, 1 Kasım 1922 yılında düşman kuvvetlerinin geri çekilmesi sonucu özgürlüğüne kavuşmuş ve 1 Kasım günü Silivri’mizin kurtuluş günü ilan edilmiştir. Tarihi geçmişi Antik Çağa kadar dayanan, hep beraber huzur içinde yaşadığımız, doğup büyüdüğümüz Silivri’mizin kurtuluşunu bir kez daha kutladığımız bu kutlu günde, Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Silivri’miz, coğrafi, tarihi güzellikleri, denizi, tarımı, ormanları ve daha pek çok özelliği ile gerçekten muhteşem bir ilçe. Bu özellikleri ile Silivri’ye hak ettiği değeri kazandırmak adına, hep çalıştık çalışmaya devam etmeye de kararlıyız. Çünkü biz Silivri’mizi çok seviyoruz! Bu duygu ve düşüncelerle, Silivri’mizin düşman işgalinden kurtuluş günü olan 1 Kasım gününü en kalbi duygularımla kutluyorum!"

Kaynak: Editör: Özel Haber
Etiketler: KOÇOĞLU'NDAN, 1, KASIM, MESAJI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı