Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 10:59
 
GÜNDÜZ; ALTIOK SEVDAMDAN VAZGEÇMEM!
CHP Silivri’den belediye başkan aday adayı olan Özgün Deniz Gündüz adaylık sürecinin sona ermesinin ardından bir açıklama yaparak partiden istifa etmeyeceğini ve kişisel ikbal arayışında olmadığını söyledi.
SİYASET Haberi
GÜNDÜZ; ALTIOK SEVDAMDAN VAZGEÇMEM!

Özgün Deniz Gündüz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında ve her partili arkadaşım gibi yıllardan beri ideallerim uğruna süren mücadelemi bu dönem içerisinde demokratik bir biçimde Silivri Belediye Başkan Adaylığı ile devam ettirmek üzere başvuruda bulundum. Diğer aday adayı 5 arkadaşım gibi ben de Silivri ile ilgili projelerim ve hayallerim ile yola çıktım. Tüm aday adayı arkadaşlarıma bu süreçte son derece ölçülü ve medeni bir siyasi sürecin işlemesine sağladıkları katkı nedeni ile teşekkür ediyorum. Hepimizin ortak sevdası olan Silivri’miz için her biri projeleri, tecrübeleri ve hayalleri ile adaylığı hak eden doğru isimlerdi bana göre. Nihayetinde partimiz bu yarışın sonunda kararını açıkladı, adayını belirledi.

KİŞİSEL İKBAL ARAYIŞINDA OLMADIM
Devam eden süreç içerisinde partimden istifa edip etmeyeceğime, başka zeminlerde siyaset yapmayı düşünüp düşünmediğime dair çok fazla soru yöneltiliyor. Ben Silivri sevdamı 6 ok ile harmanlamış bir Atatürk ve Cumhuriyet kadını olarak, aday adaylığı sürecimde de kişisel ikbal arayışında olmadığımı her zeminde beyan etmiş biri olarak partimden ayrılmayı gerektirecek bir sebep olmadığı düşüncesindeyim. Bu güzel ilçenin daha yaşanabilir bir kent olması için projelerimi hayata geçirebilmek adına illa Belediye Başkanı olmak gerekmediği düşüncesindeyim. Belediye Başkanlığı, bu hayalin gerçekleşmesi için edinilebilecek bir ünvan/bir makam sadece. Aynı hedefe gidilebilecek onlarca yoldan bir tanesi bana göre.

ALTI OK’A OLAN SEVDAMDAN VAZGEÇMEM
O nedenle, bu ilçeye dair projelerimin hayata geçmesi adına parti içinde ve dışında gerek siyasi zeminde, gerek akademik çerçevede gerek sivil toplum bilinci içerisinde çalışmalarıma ve mücadeleme devam edeceğim...
Ne Altı Ok'a olan sevdamdan ne de Silivri sevdamdan vazgeçmiş değilim. Vazgeçmeyeceğim’

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: GÜNDÜZ;, ALTIOK, SEVDAMDAN, VAZGEÇMEM!,
Yorumlar
Haber Yazılımı