Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 19:06
 
DEĞİRMENKÖY VE ÇANTA'DAKİ ARSALARLA İLGİLİ SICAK GELİŞME
AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı tarafından basın mensuplarına geçilen ' Değirmenköy ve Çanta Mahallemize müjde! Heyelan kararı kalktı' başlıklı bilgi notu geçildi.
GÜNDEM Haberi
DEĞİRMENKÖY VE ÇANTA'DAKİ ARSALARLA İLGİLİ SICAK GELİŞME

Son dakika gelişmesi olarak duyurulan habere göre 1960' lı yıllarda heyelan bölgesi olarak ilan edilen Çanta ve Değirmenköy mahallesinde yaşayan çiftçilere ait arsalar gerçek değerine kavuşmuş oldu. 

DEĞİRMENKÖY VE ÇANTA MAHALLEMİZE MÜJDE!  HEYELAN KARARI KALKTI

İşte AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasını taşıyan evrakla duyurulan o bilgi notu;

İlçe Başkanlığımız tarafından, geçtiğimiz günlerde ilçemizi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ilettiğimiz mağduriyete konu olan, Değirmenköy ve Çanta Mahallelerimize yıllar önce heyelan bölgesi ilan edilen fakat heyelan riski ortadan kalkan araziler ile ilgili müjdeli haber geldi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Çanta ve Değirmenköy Mahallelerimize ikamet eden çiftçilerimize ait araziler, heyelan bölgesi olmaktan çıkarıldı. Böylelikle yıllardır değerinin çok altında fiyatlandırılan araziler gerçek değerine kavuşmuş oldu. Çanta ve Değirmenköy mahallemize hayırlı olsun.

 

Kaynak: Editör: Fatma Sarıbıyık Yıldırım
Etiketler: DEĞİRMENKÖY, VE, ÇANTA'DAKİ, ARSALARLA, İLGİLİ, SICAK, GELİŞME,
Yorumlar
Haber Yazılımı