Haber Detayı
05 Ocak 2020 - Pazar 19:58
 
CHP SİLİVRİ'DE BERKER ESEN'E EMANET
CHP Silivri İlçe Başkanlığı 12. Olağan Kongresini bugün gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
CHP SİLİVRİ'DE BERKER ESEN'E EMANET

CHP Silivri İlçe Başkanlığı'nın 12. Olağan Kongresi bugün gerçekleşti. 

Daha önce ilçe başkanlığına aday olduğunu açıklayan Abdullah Yıldırım, kongrede adaylıktan çekildiğini duyurmasıyla, ilçe başkanlığı yarışı Mümün Koçoğlu ve Berker Esen arasında geçti. 

Divan Başkanlığını Erdoğan Ataç'ın yaptığı ve delegelerin hemen hemen yüzde yüzünün katıldığı kongrede, kazanan isim Berker Esen oldu. 411 delegenin oy kullandığı CHP Silivri İlçe Başkanlığı 12. Olağan Kongresinde, Berker Esen 211 oyla ipi göğüslerken, Mümün Koçoğlu ise 200 delegenin oyunu alarak seçimi kaybeden isim oldu. 

KOÇOĞLU, ESEN'İ TEBRİK ETTİ, BAŞARI DİLEDİ
Kongrenin sonuçlanmasının ardından Mümün Koçoğlu, ilçe başkanlığı görevine seçilen Berker Esen'i tebrik eti. Esen'e görevinde başarı diyen Koçoğlu; " Delegenin verdiği karara saygı duyuyoruz. Berker kardeşimizi kutluyoruz" diyerek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

ESEN: BEYAZ LİSTE, SARI LİSTE YOK, BİZ VARIZ
Sonuçların açıklanmasının ardından kısa bir konuşma yapan Berker Esen; " Bu saatten sonra sarı liste, beyaz liste yok, biz varız. Artık hep birlikte CHP'yi daha da büyüteceğiz ve hep birlikte iktidara yürüyeceğiz. Bu kongrenin kazananı kaybedeni yok. Kazanan CHP olmuştur. Kongremize katılan delegelerimize, parti üyelerimize ve katılan herkese çok teşekkür ediyorum" diyerek birlik beraberlik mesajı verdi. 
Konuşmasının ardından İstanbul'un en genç İlçe Başkanı seçilme ünvanına sahip olan Berker Esen tebrikleri kabul etti. 

İŞTE BERKER ESEN'İN YÖNETİM KADROSU 

ASİL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Ebru Akgün Pekel, Rıza Aksu, Sibel Aydın Işıköndeş, Ersan Bekler, Cafer Bilgiç, Ezgi Merve Bilgiç Sapmaz, Rahmi Çelik, Önder Çolak, Figen Pazarlı, Yalçın Ekici, Ercan Erdoğan, Buse Esin, Özay Gürses, İbrahim Kömür, Erol Sevimli, Tunacan Yaşar. 

YEDEK YÖNETİM KULU ÜYELERİ 

Serkan Ataç, Gözde Çevrim, Ayhan Gürkan, Göksu Bögrek, Şinasi Yaman, Vildan Makinecioğlu, Hüseyin Yaman, Melis Baştok, Cengiz Öney, Ferah Kaya, Uğur Çalış, Oktay Ayyıldız, Hüseyin Toprak, Özcan Aktaş, Kasım Demir, Hüseyin Candan.

İL DELEGELERİ 

Abdullah Yıldırım, Suna Göçengil, Zafer Bıyıklı, Ender Unutan Ersözlü, Berker Esen, Filiz Bulut, Gülsüm Onur, Halis Yıldız, Emren Dikenova, Oktay Yüksel. 

Kaynak: Editör: Özel Haber
Etiketler: CHP, SİLİVRİ'DE, BERKER, ESEN'E, EMANET,
Yorumlar
Haber Yazılımı