Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 13:23
 
CHP'Lİ MECLİS ÜYELERİNDEN VEFA ÖNERGESİ
20 Haziran 2019 Tarihinde hayatını kaybeden Çanta eski Belediye Başkanı Saffet Sert'in isminin yaşatılması önergesi CHP'li Meclis Üyelerinden geldi.
SİYASET Haberi
CHP'Lİ MECLİS ÜYELERİNDEN VEFA ÖNERGESİ

Silivri Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısının birinci oturumunda CHP Meclis Üyeri, 20 Haziran 2019 tarihinde hayatını kaybeden Çanta eski Belediye Başkanı Saffet Sert'in isminin yaşatılması için meclise sunduğu önerge, meslis salonunda bulunan izleyiciler tarafından tagdirle karşılandı.

1999-2004 yılları arasında Demokrat Parti'den Çanta Belediye Başkanlığı görevini yürüten, daha sonra Silivri Belediyesi AK Parti Meclis Üyeliği görevinde bulunan ve uzun yıllar AK Parti'de siyaset yapan merhum Saffet Sert'in in ismininin doğup büyüdüğü mahalle de kendisinin yaptırdığı ağaçlandırılmış parka verilmesiyle ilgili önerge oy birliği ile isim tespit komisyonuna havale edildi. 

 

DİKTİĞİ AĞAÇLARLA BİRLİKLTE İSMİ YAŞATILACAK 
Cuma günü yapılacak olan Ekim ayı meclis toplantısında önergenin karara bağlanmasının ardından Saffet Sert'in ismi kendisinin yaptığı ağaçlandırılmış parka verilerek yaşatılacak.  

CHP GURUBUNUN MECLİSE SUNDUĞU ÖNERGE ŞU ŞEKİKDE; 
 Sancaktepe Mahallesi, Millet Caddesi üzerindeki ağaçlandırılmış park alanına 1999-2004 yıllında Çanta Belediye Başkan ve 2009-2014 yılında Silivri Belediyesi Meclis Üyeliği yapan ve yakın zamanda aramızdan ayrılan Saffet Sert’in isminin verilmesi.

 

Kaynak: Editör: Fatma Sarıbıyık Yıldırım
Etiketler: CHP'Lİ, MECLİS, ÜYELERİNDEN, VEFA, ÖNERGESİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı